linie lotnicze austrian

Linie lotnicze Austrian

Linie lotnicze Austrian wchodzą w skład dużej grupy kapitałowej Austrian Airlines, zrzeszającej ponadto dwie firmy – Austrian Arrows oferującą połączenia krajowe, a także Lauda Air oferującą przeloty czarterowe. Cała grupa Austrian Airlines jest znana na całym świecie, głównie z wysokiej jakości świadczonych usług we wszystkich obszarach prowadzonych działalności, zarówno pod względem bezpieczeństwa, komfortu, jak i niezawodności. Linie lotnicze Austrian powstały w roku 1957, a na ich główną bazę lotniskową wybrano port lotniczy w Wiedniu. Rok później uruchomiono pierwsze połączenie na trasie Wiedeń – Londyn. . Z czasem linie te wprowadziły do regularnego rozkładu loty i przeloty krajowe, a pierwszy lot międzykontynentalny odbył się w roku 1969 na trasie Wiedeń – Nowy Jork.

Następnymi ważnymi wydarzeniami w historii tych linii było wstąpienie w 2000 roku do największego sojuszu lotniczego – Star Aliance. A w 2009 roku podpisanie umowy między Austrian Airlines, a Lufthansa, na mocy której doszło do połączenia obydwu przewoźników. Obecnie, wraz z firmami współpracującymi, linie Austrian oferują samoloty wylatujące do, bądź z ponad 130 destynacji, zlokalizowanych na terenie 66 państw, na 5 kontynentach. Te loty i przeloty obsługiwane są przez prawie 100 samolotów marek Airbus oraz Boeing. W samolotach tych pasażerowie skorzystać zaś mogą z dwóch klas podróżowania: ekonomicznej, bądź biznesowej. Obydwie klasy zapewniają fachową i profesjonalną obsługę na najwyższej jakości, z tym, iż pasażerowie z klasy biznesowej dostępnych mają więcej usług dodatkowych. Linie Austrian bowiem to linie regularne i w odróżnieniu do tanich linii lotniczych oferują wiele usług dodatkowych bezpłatnie, a w zamian nie oferują taniego latania. Jedną z usług specjalnych, wyróżniających te linie lotnicze jest zatrudnianie na trasach dalekosiężnych szefów kuchni, serwujących różne dania świata pasażerom, w cenie ich biletu.

Bilety lotnicze tych linii nabyć można drogą internetową i w ten sam sposób można dokonać odprawy on-line, znacznie obniżającej czas oczekiwania na lotnisku. W Polsce bilety lotnicze tych linii wykorzystać można na bezpośrednie połączenia wyłącznie z Warszawy, bądź Krakowa do Wiednia w Austrii. Pozostałe połączenia z całym światem, dostępne są, ale wyłącznie z przesiadką w tej bazie głównej przewoźnika. Samolotami linii Austrian podróżować można dzięki realizacji m.in. połączeń europejskich do: Warszawy, Wiednia, Pragi, Berlina, Hamburga, Paryża, Londynu, Dublina, Oslo, Sztokholmu, Bergen, Goteborgu, Helsinek, Petersburga, Moskwy, Budapesztu, Bukaresztu, Aten, Rzymu, Bolonii, Wenecji, Madrytu, Barcelony, czy Lizbony. Z kolei w ramach realizowanych połączeń międzykontynentalnych wymienić można następujące miejsca docelowe: Dubaj, Teheran, Baku, Bombaj, Delhi, Jekaterynburg, Astana, Bangkok, Pekin, Szanghaj, Tokio, Osaka w Azji; Kair, Luxor, Trypolis w Afryce; Toronto, Calgary, Winnipeg, Edmonton, Waszyngton, Chicago, Nowy Jork, Hourton, Boston, San Francisco, Los Angeles, San Diego, Orlando w Ameryce Północnej, a także Perth, Melbourne oraz Sydney w Australii.