linie lotnicze centralwings

Linie lotnicze Centralwings

Uwaga – Połączenia Zawieszone!

Aby kupić bilety lotnicze innych linii zapraszamy na naszą infolinię!

W ofercie bilety lotnicze Ryanair, Wizzair, easyJet, Aerlingus, Germanwings, Jet2, Skyeurope, Airberlin, Lufthansa, KLM, Norwegian, British Airways, SAS, Czech Airlines, Malev, LOT, Alitalia i wiele innych.

Tanie linie lotnicze Cenralwings to doskonały wybór jeżeli chodzi o tanie latanie po Europie. Centralwings to nie tylko tanie loty, ale bezpieczeństwo, komfort, wygoda i pewność. Tanie polskie linie lotnicze Centralwings to najlepszy wybór potwierdzony zadowoleniem tysięcy klientów. Tanie linie lotnicze Centralwings powstały w sierpniu 2004 roku zatrzynając z trzema samolotami Boeing 737, najpopularniejszymi na świecie typami samolotów pasażerskich. Flota Centralwings dzisiaj składa się już z 9 samolotów, które serwisowane są w bazie lotniczej PLL LOT. Pierwsze lotniska w Polsce tanich linii lotniczych Centralwings to były: Lotnisko Warszawa, Lotnisko Kraków i Lotnisko Katowice. obecnie dołączyły do nich Lotnisko Wrocław, Lotnisko Poznań, Lotnisko Gdańsk i Lotnisko Łódź. Nad załogą linii Centralwings czuwają pracownicy centrum operacyjnego PLL LOT działający całą dobę wspomagając i monitorując lot każdego samolotu Centralwings. Ten najnowocześniejszy sysetem monitoringu lotu każdego samolotu centralwings wychwytujący każde, nawet najmniejsze odejście od założonego standardu bezpieczeństwa jest natychmiast wychwytywany i należy do polityki pezpieczeństwa GRUPY LOT. Aby bilety tanich linii lotniczych Centralwings były jak najtańsze, a dzięki temu dostępne do coraz większego kręgu podrużujących po Europie Centralwings zrezygnawał z bezpłatnych posiłków. Były one często dla wielu pasażerów dodatkowym, niepotrzenym kosztem. Na rzecz bezpłatnych posiłków tanie linie lotnicze Centralwings oferują odpłatne posiłki w tzw. „Podniebnym Barku”. Kazdy z pasażerów, kto ma ochotę cos zjeść może skorzystać w czasie lotu z „Podniebnego Barku”. Ma on w swojej ofercie kanapki, gorące napoje, słodycze, gorące kubki, napoje bezalkoholowe oraz napoje alkoholowe. Niezwykle przy tym sympatyczna i fachowo wyszkolona załoga i stewardesy (rozmawiające w języku polskim i angielskim) uprzyjemnią podróż. Z pokładu samolotu Centralwings można tez wysłać kartkę pocztową. Na odwrocie kartki pisze skąd wysłana, czyli z wysokości 10 tys. metrów. Tanie Linie Lotnicze Centralwings odbywają loty i tanie bilety lotnicze do głównych miast Europy. Są to Bolonia, Cork,, Dublin, Edynburg, Gdańsk, Grenoble/Lyon, Katowice, Kraków, Lille, Lizbona, Londyn Gatwick, Londyn Stansted, Łódź, Paryż, Rzym, Shannon, Szczecin, Warszawa, Wrocław. Linie lotnicze Centralwings to nie tylko przyjemne podróżowanie po Europie, ale i wynajem aut w Europie, hotele i apartamenty i najtańsze noclegi. Aby znaleść się w samolocie tanich linii lotniczych Centralwings do wybranego kraju Europy na lotnisku wystarczy mieć ze sobą wydruk z numerem rezerwacji i dokumenty. Każdy podróżujący dokonujący rezerwacji na odpowiedni lot otrzymuje indywidualny numer. Takiej rezerwacji można dokonać na stronie internetowej, przez telefon czy w biurach podrózy. Płatności można dokonac karta kredytową, przelewem oraz gotówką. (Opracowano na potrzeby Lotnisko24.pl. Zakaz powielania.)

Odprawa paszportowa i bagażowa oraz zasady podróżowania z dziećmi w Central Wings

Do odprawy należy najpierw zgłosić się z paszportem lub dowodem osobistym oraz numerem naszej rezerwacji, otrzymanym podczas zakupu biletu na określony termin. Najlepiej zrobić to już ok. dwie godziny przed wylotem – rejestracji należy dokonać bowiem najpóźniej do 35 minut przed startem samolotu linii Centralwings. Podróżni, którzy do tego momentu nie zdążą dokonać rejestracji – niestety nie zostają przyjęci na pokład i tracą rezerwację swoich biletów. Odprawa paszportowa na większości dużych lotnisk dzieli obywateli Unii Europejskiej i obywateli spoza Unii na dwie grupy. Należy przy tej okazji pamiętać o tym, że od 30 marca 2008 roku, na mocy układu z Schengen na lotniskach w Polsce nie odbywają się już kontrole paszportowe dla podróżnych udających się do państw należących do strefy Schengen. Po rejestracji i ewentualnej odprawie paszportowej można wolne chwile pozostałe do odlotu naszego samolotu spędzić w dostępnych na lotnisku restauracjach, salonikach prasowych czy sklepach wolnocłowych, oferujących bardzo korzystne ceny i bogaty asortyment. Następnie z kartą pokładową, którą każdy klient linii Centralwings otrzymał podczas rejestracji, można już rozpocząć przemieszczanie się na pokład samolotu. Pod samolot zawozi klientów polskich linii lotniczych specjalny autobus.

Praktyczne porady dla podróżujących samolotem:

W celu uniknięcia ewentualnych problemów lub nieprzyjemności – warto wcześniej zrobić dla siebie kserokopie wszystkich wymaganych podczas odprawy dokumentów i trzymać je w innym miejscu niż oryginały. Placówki konsularne mają wówczas możliwość łatwego odtworzenia zaginionych lub skradzionych dokumentów. Dobrze jest uwzględnić w zbiorze zabieranych w podróż lotniczą dokumentów również prawo jazdy i legitymację ISIC. Ponad to warto zadbać o drobne pieniądze lub monety danego kraju, do którego się udajemy, ponieważ mogą być przydatne na lotnisku (wypożyczenie wózka, automaty z napojami).

Bagaż lotniczy można podzielić na bagaż podręczny – i tu linie „Centralwings” dają możliwość przewiezienia każdemu pasażerowi do 5 kilogramów oraz bagaż rejestrowany – do 20 kilogramów. Rozmiary bagażu, który zabieramy na pokład samolotu „Centralwings” powinny wynosić maksymalnie: 55x40x20 cm. Aparat fotograficzny, kamera video, torebka damska, parasol czy laptop również nie podlega opłacie. Warto wiedzieć, że wybierając właśnie polskie linie lotnicze, za przewóz nadbagażu zapłacimy najtaniej. Jeśli dokonujemy rezerwacji i odprawy bagażu przez internet – koszty będą jeszcze niższe. Jeśli z kolei podróżujemy z „Centralwinsg” w grupie – mamy możliwość sumowania wagi bagażu wszystkich osób w grupie. Jak przewozimy bagaż typu sprzęt sportowy (rowery, narty, deski windsurfingowe, snowboard) – opłaty są bardzo zróżnicowane, w zależności od rodzaju przewożonych rzeczy. Jeżeli natomiast podróżujący liniami „Centralwings” zechcą zabrać ze sobą dzieci – powinni wiedzieć o tym, że mali pasażerowie do 2 lat mogą latać bezpłatnie, jednak siedząc na kolanach rodziców. Zniżka za opłaty biletowe dzieci między drugim a szesnastym rokiem życia wynosi 20% (przy czym taki rabat nie dotyczy rezerwacji grupowych). Dzieci od piątego roku życia mogą lecieć same, jednak wymaga to specjalnej opłaty i pisemnego oświadczenia opiekunów dziecka, że będzie na nie oczekiwała w porcie docelowym osoba dorosła.

Dokąd można lecieć z Centralwings?

Jeśli wybierasz się za granicę i chcesz skorzystać z przelotu samolotem za rozsądne pieniądze – trafiłeś idealnie! Do wyboru masz atrakcyjne połączenia do wielu miast europejskich. Z Warszawy rejsami rozkładowymi Centralwings, możesz polecieć do takich miast jak Edynburg, Shannon, Leeds, Londyn, Bolonia, Rzym, Lizbona. Z Krakowa samoloty Centralwings latają do Londynu, Bolonii i Rzymu. Z Katowic oraz Gdańska możesz lecieć do Dublina i Edynburga.

Dodatkowo w rozkładzie letnim możesz zarezerwować rejsy do takich miejsc jak Faro, Malaga, Majorka, Barcelona/Girona, Palermo, Katania, Malta, Lamezia, Korfu, Saloniki, Heraklion, Chania, Rodos, Kos lub Kawala.

Warte podkreślenia jest, iż Centralwings jest jedyną linią w Polsce oferującą bezpośrednie rozkładowe połączenia do Lizbony oraz Bolonii. Jeśli więc wybierasz się do tych miast i chcesz lecieć tanimi liniami – możesz to zrobić tylko z Centralwings! Nie zwlekaj – zarezerwuj bilet już teraz!

Płatność za bilety Centralwings

Centralwings oferuje 3 formy płatności za bilet. Możesz zapłacić za rezerwację kartą kredytową. Pamiętaj również, że rezerwując swój bilet z przynajmniej 21-dniowym wyprzedzeniem, możesz za niego zapłacić również gotówką (na stacjach benzynowych, lub sklepach oznaczonych logo VIA) lub przelewem

Na pokładzie Centralwings

Zgodnie z filozofią tanich linii lotniczych staramy się maksymalnie ograniczyć wszelkie koszty, którymi w zwykłych liniach lotniczych ostatecznie obciążony zostaje pasażer. Dla wielu pasażerów bezpłatne posiłki mogą być przykładem takiego niepotrzebnego kosztu. Jeżeli jednak masz ochotę na posiłek, proponujemy Ci wiele interesujących i tanich zestawów kanapek, zup, przekąsek, słodyczy i napojów. W barku można zapłacić Euro, Funtem Brytyjskim, Dolarem i oczywiście Złotówką. Jeśli więc dopadnie Cię ochota na kanapkę nie musisz martwić się o przelicznik walut.

O firmie Centralwings

Centralwings to spółka – córka polskiego przewoźnika PLL LOT. Linie powstały na przełomie 2004/2005 roku. Pierwszy lot odbył się 1 lutego 2005 roku na trasie Warszawa-Okęcie – Londyn Gatwick i Kraków Balice – Londyn Gatwick. Centralwings dysponuje flotą Boeingów 737. Samoloty użytkowane przez Centralwings są wyposażone we wszystkie urządzenia techniczne wymagane przepisami oraz wiele dodatkowych elementów podnoszących bezpieczeństwo nawigacji w powietrzu – większość parametrów lotu samolotu jest ciągle rejestrowana. Flota ta jest serwisowana i certyfikowana na bazie technicznej LOT-u.