linie lotnicze iberia

Linie lotnicze Iberia

Hiszpańskie linie lotnicze Iberia

kup bilety lotnicze online easyjetLinie lotnicze Iberia to regularne, narodowe linie lotnicze Hiszpanii, z siedzibą w Madrycie oraz głównymi bazami lotniskowymi również w Madrycie oraz w Barcelonie. Powstały one w roku 1927 i w tym samym roku uruchomiono inaugurujące połączenie Madryt – Barcelona. Przez kilka następnych lat połączenia obsługiwane przez te linie służyły wyłącznie transportowi poczty. Pierwszy natomiast samolot obsługujący pasażerów wystartował w 1946 roku z lotniska w Madrycie i zrealizował lot do Buenos Aires w Argentynie, w Ameryce Południowej. Było to bardzo znamienite wydarzenie, dzięki czemu hiszpańskie linie stały się pierwszym lotniczym przewoźnikiem cywilnym, organizującym stałe i regularnych rejsy pomiędzy Europą, a Ameryką Południową.

W roku 1999 firma Iberia przystąpiła do zrzeszenia lotniczego Open World, a dwa lata później została sprywatyzowana i włączona do madryckiego obrotu giełdowego. Obecnie linie lotnicze Iberia są największym przewoźnikiem powietrznym Hiszpanii, a także jednym z największych w Europie. Loty i przeloty linii obsługuje prawie 200 samolotów, których pokład podzielony jest na trzy klasy podróżowania. Na klasę ekonomiczną można nabyć najtańsze bilety i pasażerowie uzyskują wysokiej jakości usługę transportową w ekonomicznych warunkach. Z kolei najwyższa klas biznesowa Plus oferuje swoim klientom m.in. fotele rozkładane do pozycji łóżka, a także wyposażone w indywidualne monitory dotykowe. Ponadto stali pasażerowie firmy skorzystać mogą z programu lojalnościowego, który umożliwiaj zdobywanie punktów na loty i przeloty, a następnie ich wymianę na darmowe przeloty, noclegi, bądź wynajem samochodu.

Samoloty linii wylatują z ponad 130 portów lotniczych na świecie i kierują się do punktów docelowych, zlokalizowanych na terenie 65 państw leżących na kontynentach: europejskim, afrykańskim i amerykańskim. W Polsce bilety lotnicze linii Iberia nabyć można na połączenia Warszawa – Madryt, a pozostałe trasy dostępne są, jednakże z przesiadką. Linie Iberia słyną bowiem przede wszystkim z tego, iż najwcześniej ze wszystkich uruchomiły regularne połączenia z potami lotniczymi w Ameryce Południowej i obecnie w ich ofercie znajduje się najwięcej portów położonych na tym właśnie kontynencie. Wśród tych miejscowości wymienić można przykładowo następujące: Buenos Aires, Cordoba, Mendoga w Argentynie; Belo Horizonte, Brasilia, Curitiba, Florianopolis, Fortaleza, Natal, Porto Alegre, Rio de Janeiro, Salvador i Sao Paulo w Brazylii; Antafogasta, Concepcion, Punta Arenas i Santiago de Chile w Chile; Bogota, Cali, Medellin, Bucaramanga, czy Pereira w Kolumbii; Quito w Ekwadorze; Arequipa, Chiclayo, Cruzco, czy Lima w Peru; Asuncion w Paragwaju, Montevideo w Urugwaju, a także Caracas w Wenezueli. Ponadto samoloty tego przewoźnika docierają także do Stanów Zjednoczonych i Kanady w Ameryce Północnej; do Egiptu, Maroka, Algierii, Nigerii, Zimbabwe i RPA w Afryce; Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Izraela, Jordanii, Indii oraz Japonii w Azji; a także do niemalże wszystkich państw w Europie.