linie lotnicze klm

Linie lotnicze KLM

Linie lotnicze KLM

kup bilety lotnicze online klmKoninklijke Luchtvaart Maatschappij, w skrócie KLM oznaczają z języka holenderskiego Królewskie Linie Lotnicze. I tak właśnie jest, są one narodowymi, regularnymi liniami oferującymi transport pasażerów pomiędzy miastami położonymi na wszystkim, oprócz Australii, kontynentach świata. Swoją działalność firma ta rozpoczęła w roku 1919, a pierwszy samolot linii wystartował z Amsterdamu do Londynu z przesyłkami handlowymi i pocztowymi na pokładzie w roku 1920.

KLM to przewoźnik, który jako pierwszy, w trosce o klienta, wprowadził politykę „otwartego nieba”, co wymagało od niego dużego wysiłku, ale było krokiem przełomowym w historii lotnictwa. Ponadto zawiązany w roku 1989 sojusz linii KLM z amerykańskimi liniami Northwest Airlines uznany był za wzorową i modelową współpracę dwóch linii lotniczych, stanowiący wzór do naśladowania dla innych.

Obecnie zaś KLM wszedł od 2004 roku w holding Air France – KLM i wspólne samoloty linii wylatują w ponad czterystu różnych kierunkach, łączących ponad 80 różnych krajów świata. Grupa ta ponadto zajmuje najwyższe miejsce pod względem udziału w rynku, pod względem wielkości obrotu, a także pod względem unikalnych połączeń, oferowanych wyłącznie przez te linie. Okres od samego początku istnienia był dla firmy okresem rozwoju modernizacji, zarówno siatki połączeń, jak i floty samolotowej.

Maszyny firmy zaliczane są do najnowszych i najnowocześniejszych flot powietrznych. Na ich pokładzie linie oferują swoim pasażerom dwie klasy podróżowania – ekonomiczną oraz biznesową. Ponadto firma udostępniła stronę internetową, za pomocą której można nabywać bilety lotnicze, w tym także tańsze, od zwykłych, bilety lotnicze. Dla pasażerów został również przygotowany program lojalnościowy Flying Blue, którego członkowie zbierają specjalne punkty wymienne na dodatkowe usługi, bądź rabaty. Poziomów uczestnictwa w tym programie jest cztery: Ivory, Silver, Gold oraz Platinium, tak więc im wyższy poziom tym wyższe standardy i przywileje dla pasażera w korzystaniu w usług firmy. Wielkość oraz waga bagażu, które może zabrać ze sobą na pokład pasażer uzależniona jest właśnie od zajmowanej klasy w samolocie, a także do długości trasy. Dodatkową usługą firmy, jest możliwość podróżowania dzieci bez opiekunów, a także zwierząt.

Oprócz lotów i przelotów europejskich, pasażerowie nabyć mogą bilety lotnicze na loty i przeloty do różnych miast świata, na połączenia międzykontynentalne, a także transatlantyckie. W Polsce, bilety lotnicze linii KLM nabyć można na loty z, bądź do Warszawy, bądź do Amsterdamu.

Innymi zaś destylacjami, do których latają samoloty linii KLM są: Berlin, Hamburg, Frankfurt, Monachium, Dusseldorf, Stuttgart w Niemczech, Paryż, Lyon, Marsylia, Nicea we Francji, Wiedeń w Austrii, Bruksela w Belgii, Amsterdam, Rotterdam w Holandii, Praga w Czechach, Kopenhaga i Billund w Danii, Londyn, Birmingham, Manchester, Newcastle w Wielkiej Brytanii, Dublin w Irlandii, Reykjavik w Islandii, Oslo, Bergen w Norwegii, Sztokholm, Goteborg w Szwecji, Helsinki w Finlandii, Petersburg, Moskwa w Rosji, Ryga na Łotwie, Kijów na Ukrainie, Budapeszt na Węgrzech, Bukareszt w Rumunii, Rzym, Mediolan, Bolonia we Włoszech, Barcelona, Madryt w Hiszpanii, Ateny, Saloniki w Grecji, Kair w Egipcie, Addis Ababa w Etiopii, Nairobi w Kenii, Kano, Lago w Nigerii, Johannesburg, Cape Town w Republice Południowej Afryki, Kilimanjaro w Tanzanii, Luanda w Angoli, Lusaka w Zambii, Almaty w Kazachstanie, Amman w Jordanii, Muscat w Omanie, Tel Awiw w Izraelu, Teheran w Iranie, Mumbai, Delhi w Indiach, Bangkok w Tajlandii, Pekin, Hong Kong, Szanghaj w Chinach, Osaka, Tokio w Japonii, Seul w Korei, Dżakarta w Indonezji, Singapur, Kuala Lumpur w Malezji, Manila na Filipinach, Buenos Aires w Argentynie, Sao Paulo, Brasilia, Salvador w Brazylii, Lima w Peru, Quito w Ekwadorze, Panama City w Panamie, Havana na Kubie, Maksyk, Monterrey w Meksyku, Nowy Jork, Waszyngton, Los Angeles, San Francisco, Las Vegas, Houston, Boston, Chicago, Seatle w Stanach Zjednoczonych, Toronto, Calgary, Ottawa w Kanadzie oraz Anchorage i Fairbanks na Alasce.