linie lotnicze sas

Linie Lotnicze SAS

Skandynawskie linie lotnicze SAS

linie lotnicze sasLinie lotnicze SAS AB to skrót od nazwy Scandinavian Airlines System, przypisany narodowym liniom lotniczym krajów nordycki: Norwegii, Szwecji i Danii. Linie te powstały w 1946 roku i działają nieprzerwanie po dzień dzisiejszy. W skład obecnego konsorcjum Scandinavian Airlines Group należy wiele mniejszych linii lotniczych, oferujących zarówno transport pasażerski, jak i transport towarowy, a także sieć hoteli: Radisson SAS, Park Inn i Regent International Hotel. Dzięki tej współpracy linie są zaoferowały swoim pasażerom program lojalnościowy EuroBonus, umożliwiający zdobywanie punktów za każdy przelot liniami współpracującymi z Grupą, a następnie ich wymianę na różne atrakcje, bądź przywileje oferujące także przez partnerów Grupy. Można więc skorzystać z darmowych przelotów na różnych trasach, darmowych noclegów, bądź darmowego wynajmu samochodu. Dodatkowo wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku i klientów, linie lotnicze SAS wprowadziły do swojej oferty nową koncepcję działania, opartą o takie wartości jak: komfort, elastyczność oraz cenę.

W związku z tym jako jednej z pierwszych linii lotniczych, wprowadziły ekonomiczną klasę podróżowania dla swoich pasażerów. W ten sposób pasażerowie, dla których priorytetem jest właśnie cena biletu, mogą nabyć tanie bilety lotnicze, na wzór oferty tanich linii lotniczych, na podróżowania tą właśnie klasą. W ten sposób rezygnują jednocześnie z dodatkowych usług i przywilejów, świadczonych pasażerom podróżującym klasą ekonomiczną extra, bądź klasą biznesową. Ponadto charakteryzująca się nowoczesnością i innowacyjnością linia lotnicza SAS również jako jedna z pierwszym na rynku lotniczym wprowadziła na pokład samolotów Internet oraz telewizję kablową. W roku 1977 zaś wraz z innymi liniami była ona również założycielem lotniczego sojuszu Star Alliance, skupiającego największych przewoźników powietrznych. D

zięki wszystkich swoim partnerom, linie SAS mogą zaoferować pasażerom transport lotniczy, w tym także tanie latanie według największej sieci połączeń na świecie. Również Polskę obejmują swoim zasięgiem linie SAS, oferują bilety lotnicze, w tym także tanie bilety lotnicze, na połączenia z Warszawy, Poznania oraz Gdańska do Kopenhagi i Oslo. Ponadto według siatki połączeń, samoloty, głównie marek Airbus oraz Boeing realizują rejsy m.in. do: innych państw Europy, a w tym do: Sztokholmu, Helsinek, Moskwy, Petersburga, Kijowa, Berlina, Frankfurtu, Amsterdamu, Brukseli, Londynu, Birmingham, Manchesteru, Dublinu, Reykjaviku, Paryża, Nicei, Madrytu, Alicante, Mediolanu, Rzymu, Budapesztu, Bukaresztu, Pragi, Aten, Pristiny, czy Stambułu; do państw Azji, w tym do: Dubaju, Bangkoku, czy Tokio; jak również do państw Ameryki Północnej, w tym do: Nowego Jorku, Chicago oraz Waszyngtonu. Z tym, iż najwięcej połączeń linii SAS realizowanych jest z i do głównych portów lotniczych, zlokalizowanych w Sztokholmie, Kopenhadze i w Oslo.

Sprawdź także: