linie lotnicze lot

Linie Lotnicze LOT

PLL LOT – Sprzedaż biletów online

kup bilety lotnicze online easyjetPolskie Linie Lotnicze LOT to regularne i narodowe linie lotnicze w Polsce. Oferują one zarówno loty i przeloty krajowe, jak i międzynarodowe, w tym także międzykontynentalne. Głównym celem działania firmy jest udostępnienie pasażerom oferty zaspokajającej ich potrzeby pod względem jakości przygotowanej siatki połączeń, jak i jakości samolotów obsługujących te trasy, stając się docelowo przewoźnikiem pierwszego wyboru.

Długoletnie funkcjonowanie na rynku transportowym gwarantuje doświadczenie i profesjonalizm działania. Najważniejszą jednak przeszkodą w osiągnięciu założonego celu w pełni było wejście na polski rynek transportowy tanich linii lotniczych, które od kilku lat zrewolucjonizowały rynek, odbierając znaczną część udziału w rynku tego narodowemu przewoźnikowi. Wszakże PLL LOT są nadal liderem na polskim rynku lotniczym, dysponującym największych udziałem w rynku, jednakże najwięksi konkurenci linii systematycznie odbierają kolejnych pasażerów firmie, przez co pozycja lidera może zostać z czasem odebrana. W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, PLL LOT utworzyło w roku 2004, własne tanie linie lotnicze Centralwings, oferujące tanie bilety lotnicze na tanie loty i tanie przeloty krajowe i europejskie. Te tanie linie lotnicze zostały jednak w bieżącym roku, decyzją władz zamknięte. Główną bazą docelową linii PLL LOT jest lotnisko Warszawa – Okęcie, natomiast mniejszymi portami, pełniącymi często rolę lotnisk zapasowych, są również inne lotniska w Polsce. Obecnie linie lotnicze PLL LOT realizują ponad 56 tras europejskich, jednakże oprócz nich oferują również pasażerom połączenia krajowe, a także połączenia międzykontynentalne z Azją oraz Ameryką Północną.

W Polsce trasy krajowe łączą port lotniczy w Warszawie z portami lotniczymi w: Rzeszowie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, a także w Gdańsku. Bilety lotnicze na trasy europejskie linii PLL LOT nabyć można m.in. do: Sztokholmu, Helsinek, Petersburga, Moskwy, Kijowa, Lwowa, Pragi, Frankfurtu, Monachium, Berlina, Paryża, Londynu, Kopenhagi, Brukseli, Amsterdamu, Madrytu, Barcelony, Rzymu, Nicei, Mediolanu, Wiednia, Budapesztu, Bukaresztu, Belgradu, Sofii, Aten, a także Stambułu. Z Kolei połączenia transkontynentalne odbywają się na trasach do: Tel Awiwu i Pekinu w Azji, Toronto w Kanadzie, a także do Chicago, Nowego Jorku oraz Newarku w USA Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Sprawdź także: